rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - listopad 2012


Bardzo często kosmopolici i bezideowcy znieważają patriotów, nazywając ich niesłusznie nacjonalistami.
Jest to nie tylko niesprawiedliwe ale i perfidne działanie zmierzające do niszczenia naszych dobrych tradycji narodowych.

Obrona honoru Polski na arenie miedzynarodowej i dbanie o polskie interesy wewnątrz kraju to nie jest nacjonalizm, lecz wartosciowy patriotyzm.

Gdy patriota odda do sądu jakąś gazetę , która wypisuje kłamstwa o rzekomo „polskich obozach koncentracyjnych", to zdarza się, że neofaszyści nazwą go nacjonalistą.

Kiedy zesłańcy na Sybir cudem ocaleni ze zsyłki pisali prawdę o Katyniu, to komunistyczna prasa PRL-u określała ich nacjonalistami, albo „zaplutymi karłami reakcji !

A jak to sie dzisiaj przedstawia ?

Odpowiedzmy sobie na następujące pytania :

- Czy żądanie powołania międzynarodowej komisji do zbadania tragedii smoleńskiej z 10 kwietnia 2010roku ma cokolwiek wspólnego z nacjonalizmem?

- Czy przedkładanie interesów Unii Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego ponad rację stanu Polski to jest patriotyzm?

- Komu w Polsce przeszkadza Marsz Niepodległości pod biało-czerwonymi flagami i orłem w koronie?

-Czy obrona polskich pracodawców przed przywilejami podatkowymi jakie udzielane są obcym to jest nacjonalizm ?

-Czy przeciwstawianie się gnębieniu polskich małych i średnich przedsiębiorców biurokracją, przy równoczesnych otwartych drzwiach wszystkich urzędów dla każdego obcokrajowca, który sam siebie nazwie kapitalistą, to jest nacjonalizm ?

-Czy miliardowe transfery z Polski do obcych banków od Frankfurtu po Sao Paolo przy równoczesnym gnębieniu Polaków podatkiem Belki, to jest ten idealny kapitalizm ?

-Czy obrona polskich pracowników przed wzrastającym bezrobociem przy równocześnie rosnącym zatrudnianiem obcokrajowców to nacjonalizm?

Nie można popadać w skrajności, bo nie tak dawno budowniczowie kapitalizmu w USA handlowali niewolnikami i twierdzili , że przeciwnicy niewolnictwa są wrogami wolnego handlu .

Wolność,Ojczyzna, honor, niepodległość, prawda , ideały, solidarność, szlachetność, to są słowa ponadustrojowe, lecz teoretycy wyższości ekonomii nad moralnością, wymyślają coraz to nowe ideologie aby wykazać, że liczy się tylko pieniądz i obrót kapitałem, a najważniejszą boginią ma być konsumpcja.

Kapitalizm w obecnym wydaniu przekształca się powoli w globalizm, czyli nowy totalitaryzm, podobny w swojej propagandzie do socjalizmu, a ja znam wiele znacznie ważniejszych pojęć i znacznie większych wartości ludzkich.

Największym zagrożeniem dla budowy internacjonalistecznego globalizmu są państwa narodowe, zatem najnowszą metodą ideologicznej walki klasowej jest systemowe mylenie patriotyzmu z nacjonalizmem.

Wynalazkiem z ostatnich lat, całej międzynarodówki globalnej, jest straszenie dzieci antyglobalistami.

Niestety na straszeniu się nie kończy, bo już dziś zamyka się gdzieniegdzie antyglobalistów do aresztów, analogicznie jak kiedyś zamykano antykomunistów i antyfaszystów .

Najbardziej podłą metodą walki z Polakami jest znieważanie patriotów epitetami i porównywanie umiłowania niepodległości Polski do nacjonalizmu.

Zdrajcy Polski od wielu stuleci mają ten zwyczaj, że znieważają patriotów!

Tak czynili w Targowicy, tak zdradzali kolaboranci Gestapo, tak również postępowali funkcjonariusze UB, ZOMO, SB i niestety również współcześni zdrajcy szydzą z patriotów.

Rajmund Pollak

2012-11-12 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Udostępniam tym razem mój blog dla zaprezentowania oświadczenia Prezesa Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro wydane po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego w dniu 8 listopada b.r.

Rajmund Pollak

Oto pełny tekst:


Warszawa, 8.11.2012 r.


Oświadczenie Zbigniewa Ziobry po posiedzeniu RBN w dn. 8 listopada br.

1. Podczas posiedzenia RBN złożyłem wniosek o zaopiniowanie powołania obywatelskiej komisji, która zajmie się wyjaśnieniem przyczyn katastrofy smoleńskiej. Komisja taka składałaby się z osób, które nie prowadzą działalności partyjno-politycznej m.in. prawników i uznanych naukowców . W jej skład powinni również wchodzić eksperci; zarówno polscy, jak i zagraniczni. Na ręce prezydenta złożyłem projekt uchwały Sejmu w tej sprawie.

2. Prezydent Komorowski, niestety, nie przyjął tej propozycji. W zamian zaproponował wysłuchanie prokuratora generalnego Seremeta i badanie "zewnętrznego czynnika". W odpowiedzi wyraziłem ubolewanie, że prezydent Komorowski nie uwzględnia w swych decyzjach woli 62% Polaków, którzy są zwolennikami powołania tego rodzaju komisji. Dodałem, że brak wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej to fundamentalne wyzwanie bezpieczeństwa narodowego. Z jednej strony jest jednym z najważniejszych katalizatorów wojny polsko-polskiej, destabilizującej nasze życie społeczno-polityczne. Z drugiej strony ma bezpośredni wpływ na pozycję Polski na arenie międzynarodowej i jej postrzeganie jako wiarygodnego członka Sojuszu Północnoatlantyckiego.
Niezrozumiałym jest stosunek najważniejszych sił politycznych do tej kwestii. Partii rządzącej, która ją najwyraźniej bagatelizuje i największej partii opozycyjnej, której lider formułuje tezę o zbrodni na podstawie artykułu prasowego.

4. Jestem przekonany, że powołanie obywatelskiej komisji ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej jest w obecnej sytuacji koniecznością. Dlatego w najbliższych dniach przekażę projekt uchwały sejmowej ws. jej powołania do konsultacji szefom partii reprezentowanych w Sejmie. Będę ich prosił o poparcie tej inicjatywy.
Wzywam do poparcia tej idei wszystkich, którym leży na sercu interes Polski. Stosunek do tej inicjatywy świadczyć będzie o tym, czy najważniejsze siły polityczne w Polsce chcą rzetelnego wyjaśnienia przyczyn katastrofy, czy też chcą kontynuacji wojny polsko-polskiej. To test wiarygodności polskich elit politycznych.

Z szacunkiem,
Zbigniew Ziobro
Prezes Solidarnej Polski

2012-11-09 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)Artykuł ukazał się w aktualnym wydaniu tygodnika "Śląska gazeta" z 2 do 8 listopada 2012 r.
2012-11-05 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517596
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała